Vieglas un izturīgas tilpnes mājsaimniecībai, biznesam un ugunsdrošībai

Blogs • Publicēts 13.05.2022

Katrā mājsaimniecībā, kam ir autonoma ūdensapgāde un kanalizācija, ir vajadzīgs risinājums notekūdeņu uzkrāšanai vai attīrīšanai. Neatkarīgi no tā, vai uzstādīta tiek vienkārša tvertne, septiķis vai bioloģiskā attīrīšanas iekārta, to galvenā sastāvdaļa ir atbilstoša lieluma tilpne Arī uzņēmumiem, kam jāglabā dažādas ķīmiskas vielas un šķīdumi, lauksaimniecībā, un, jo īpaši ugunsdzēsības un glābšanas dienestam bez dažādām tilpnēm neiztikt. Notekūdeņi un šķidras vielas, ko senāk turēja betonētās bedrēs un grodos, tagad tiek uzglabāts kompozītmateriālu tilpnēs, kuru tehniskās īpašības ļauj tās gan viegli pārvietot, gan uzstādīt, gan izmantot visdažādākajos veidos, vienlaikus sniedzot garantiju, ka uzglabātie notekūdeņi vai šķidrumi nenoplūst.

Tilpnes privātmājām

Tilpne kanalizācijas notekūdeņu uzkrāšanai, nosēdināšanai  vai attīrīšanai, jāizvēlas atkarībā no ģimenes locekļu skaita un īpašuma izmantošanas veida  – māja, kurā ģimene uzturās visu gadu, vasarnīca vai dārza māja. Viens cilvēks mēnesī iztērē vidēji 3000 l ūdens un attiecīgi saražo atbilstošu daudzumu notekūdeņu. Jebkuru tilpni var uzstādīt vai ierakt gan horizontāli, gan arī vertikāli pēc vajadzības. Pēc klienta pieprasījuma to var arī aprīkot ar dažāda izmēra ieplūdes un izplūdes caurulēm.

Ugunsdzēsības rezervuāri

Reti kuram uzņēmumam, kuru darbība saistīta ar ugunsgrēka riskiem, blakus ir dabiskā vai atklātā ūdenstilpne. Šādos gadījumos atbilstoši ugunsdrošības noteikumiem, ūdeni var uzglabāt rezervuārā ar atbilstošu ietilpību.

Rezervuāri tiek ražoti no stiklašķiedras, kas izslēdz koroziju un nodrošina rezervuāra ilgmūžību. Lai apkalpotu rezervuāru vai sūknētu ūdeni ugunsgrēka dzēšanai, rezervuārā ir izvietota lūka 600 mm diametrā. No polipropilēna izgatavotie rezervuāri ir viegli montējami un pārvietojami un tos var siltināt, lai arī aukstos laikapstākļos tie nesasaltu.

Tilpnes mēslojumam lauksaimniecībā

Lauksaimniecība ir joma, kurā ir ļoti daudzveidīgs dažāda lieluma tilpņu pielietojums. August Latvia Serviss piedāvā stiklašķiedras tvertnes no 2000 līdz 85000 litru tilpumā pēc klienta vajadzībām. Šīs tilpnes paredzētas galvenokārt vircas un/vai šķidro mēslojumu pārvadāšanai. 

Stiklašķiedru tilpnes kalpošanas ilgums ir lielāks par analogām metāla tilpnēm, tās ir vieglas un izturīgas; iekšpusē uzstādītas starpsienas neļauj šķidrumam šļakstīties un apraudēt transporta stabiitāti.  Tilpnes tiek uzstādītas uz stabila un droša statīva visā tā garumā vai arī uz metāliska rāmja. 

Komplektācijā ietilpst 2 pacelšanas āķi, statīvs visā garumā, ventilācijas caurule 110 mm diametrā, lūka uzpildīšanai un apkalpošanai 600 mm (izmērs var būt cits – pēc klienta vēlmēm), aizsargkrāsa, kas pasargā tilpni no UV starojuma.

Ūdens tilpnes lauksamniecībai

Lopkopībā un citur lauksaimniecībā dažāda lieluma ūdens tvertnes tiek lietotas, lai pārvadātu uz ganībām dzeramo ūdeni mājlopiem, tīrumu un dārzu laistīšanai vai arī pesticīdu vai herbicīdu izsmidzināšanai.

Tvertnes ir vieglas, noturīgas no korozijas un atšķiras no parastām tilpnēm ar to, ka pēc katriem diviem metriem ir izvietotas starpsienas pret ūdens šļakstīšanos. Ūdens tilpnēm visa tā garumā tiek uzstādīts statīvs.

Ūdens tilpnes izgatavošanā tiek izmantoti poliestera sveķi, tās tiek ražotas ar uztīšanas metodi, panākot īpašu izturību un ilgmūžību.

Ūdens tilpnes komplektācijā ir 2 pacelšanas āķi, statīvs, ventilācijas caurule, lūka tilpnes apkalpošanai, ieplūdes caurule, ūdens daudzuma indikators. Arī šīs tilpnes tiek krāsotas ar aizsargkrāsu no UV starojuma. 

 

Visām August Latvia Serviss tilpnēm ir CE sertifikāts. Iegādājoties tvertni, klients saņem arī tehniskā dokumentāciju un 10 gadu garantiju, kas sniedz drošību par ieguldīto naudu. Uzņēmuma speciālisti konsultēs par piemērotāko tilpni katrā konkrētā gadījumā, un nodrošinās tās transportu un uzstādīšanu paredzētajā vietā, kā arī sniegs visa veida tehnisko palīdzību jau uzstādīto tilpņu ekspluatācijas gaitā.

 

Piesakies bezmaksas konsultācijai, lai kopīgi atrastu piemērotākos risinājumus!