Kas jāzina, pirms uzsāc kanalizācijas izbūvi

Blogs • Publicēts 23.08.2021

Pirmais solis, kas būtu jāizdara, pirms uzsāc kanalizācijas izbūves darbus, – ir jādodas uz tuvāko būvvaldi, lai noskaidrotu, kādi nosacījumi kanalizācijas izbūvei ir konkrētajā pašvaldībā un kādas kanalizācijas sistēmas izbūves ir atļautas šajā teritorijā.

Ja esat nolēmis izbūvēt bioloģisko attīrīšanas notekūdeņu sistēmu, tad nākamais solis būtu saprast, cik liela tvertne ir nepieciešama jūsu mājsaimniecībai. Ir aprēķināts, ka vidēji dienā viens cilvēks tērē 100–200 litru ūdens, aprēķinā iekļauta tualetes apmeklēšana, duša vai vanna, veļas un trauku mazgāšana. Ņemot vērā šos vidējos ūdens patēriņā aprēķinus, jūs viegli varat izrēķināt, cik ūdens patērē jūsu mājsaimniecība. Vispopulārākā izvēle kanalizācijas izbūvē privātmājām mūsu klientu vidū ir AT kanalizācijas sistēmas, kas ir paredzētas mājsaimniecībām, kurās dzīvo līdz 6 personām. AT sērijas iekārtas ir saņēmušas CE marķējumu, tas nozīmē, ka tās atbilst visstingrākajām ekoloģiskajām prasībām, tām ir ļoti augsti attīrītā ūdens parametri, un tās ir ērtas un vienkāršas apkalpošanā.

Uztici savas kanalizācijas izbūvi profesionāļiem

Lai arī AT sērijas iekārtu uzstādīšana ir ļoti ātra un aizņem tikai vienu dienu, mēs silti iesakām kanalizācijas izbūvi uzticēt licencētai firmai, kas savam darbam dod garantiju un veic pilnu servisu un apkopi. SIA August Latvia Serviss  piedāvātajām iekārtam ir CE marķējums un 10 gadu garantija, kā arī mehāniskās priekšattīrīšanas grozs, kas ir novietots iekārtas sānā, lai to ērti varētu iztīrīt. Papildus kanalizācijas izbūvei piedāvājam uzstādīt dekoratīvos vākus, dekoratīvie vāki nomaskē kanalizācijas sistēmu un ļauj tai saplūst ar kopējo pagalma ainavu.

Neaizmirsti par regulāru kanalizācijas tīrīšanu

Pēc kanalizācijas izbūves ir svarīgi atcerēties, ka notekūdeņu iekārtai, tāpat kā jebkurai citai iekārtai, ir jāveic regulāra apkope. Ja mašīnai kaut kas sāk grabēt vai nedeg kāda lampiņa, mēs saprotam, ka tā ir jāved uz servisu, lai veiktu apkopi, bet kā zināt, kad un cik bieži ir jāveic kanalizācijas tīrīšana?
Mūsu uzstādītajām attīrīšanas sistēmām ir elektriskais vadības bloks, kas atgādina par apkopēm un signalizē, ja zūd elektrība. Bet esam ievērojuši, ka klienti ne vienmēr seko līdzi kanalizācijas tīrīšanas biežumam un aizmirst to veikt savlaicīgi, tādēļ jūsu ērtībai piedāvājam noslēgt servisa apkopes līgumu, kas nodrošinās jūsu kanalizācijas sistēmas regulāru tīrīšanu divas reizes gadā. Apkopes laikā meistars ar sūkni atpumpēs visu lieko bioloģijas masu, iztīrīs mehānisko piemaisījumu uztveršanas grozu un rūpīgi izmazgās iekārtu. Kad kanalizācijas tīrīšana būs pabeigta, iekārta atkal tiks uzpildīta ar ūdeni, un meistars pārbaudīs kompresora darbību, iztīrīs tā filtru, kā arī pārbaudīs sūkņa un filtrācijas darbību. Pirms vāka uzlikšanas meistars noregulēs iekārtas darbību tā, lai tas strādātu vienmērīgi un plūstoši. Ņem vērā, ka pareiza un regulāra iekārtas kopšana nodrošinās tai ilgu darbības laiku!