Daudziem klientiem, kuriem jau ir bioloģiskā notekūdeņu attīrīšanas iekārta vai arī vēlas tādu iegādāties, noteikti rodas daudz un dažādi jautājumi. Piemēram, kā darbojas šīs attīrīšanas iekārtas? Cik bieži ir jāveic apkopes? Ko drīks un ko nedrīks izmantot, ja ir bioloģiskā notekūdeņu attīrīšanas iekārta? Jautājumi var būt daudzi un dažādi. Galvenais ir jautāt –  mēs uz tiem atbildēsim.

Katra bioloģiskā notekūdeņu attīrīšanas iekārta darbojas ar baktērijām jeb dūņām, kuras pārstrādā novadītos notekūdeņus (tas ir viss, kas ietek iekārtā no mājas – izlietnes, duša, vanna, tualete). Tā kā dūņas visu laiku barojas no notekūdeņiem, tās vairojas. Ja tiek izmantoti visādi bio līdzekļi, iespējamība, ka dūņu koncentrācija pieaugs ātrāk palielinās. Ar šiem līdzekļiem Jūs labi pabarojat dūņas, un tām ir laba vide, kurā vairoties. Izmantojot sadzīves ķīmiju, kā Fairy, Domestos, Ariel utt. Jūs tām arī nekaitēsiet. Toties, ja mājā uzturaties retāk vai arī tā ir sezonas māja, kurā apmetaties uz dzīvošanu sezonāli, tad var skatīties pēc situācijas, vai ir nepieciešams papildināt dūņas.

Ja Jūs pastāvīgi uzturaties un dzīvojat mājās, tad dūņu pieaugums var veidoties ātrāk. Bet ja Jums ir uzstādīta iekārta, un Jūs dzīvojat mājās periodiski, piemēram, bieži braucat komandējumos, izmantojat to kā sezonālo māju, vai arī pašlaik vēl visu iekārtojat un veicat remonta darbus, tad iespējams, ka dūņas tik ātri nevairosies. Mēs iesakām veikt servisa apkopi biolģiskajai notekūdeņu attīrīšanas iekārtai vismaz reizi gadā. Ja vēlaties aizmirst par iekārtu un neuztraukties par apkopēm vai arī kādiem ārkārtes apstākļiem, tad Jūs varat noslēgt servisa līgumu, tā ietvaros mēs vecam apkopes divas reizes gadā, kā arī spējam ātri noreaģēt uz ārkārtas izsaukumu, ja ir izveidojusies kāda forsmažora situācija. Bet ja vēlaties aizmirst par laiku, kad jāsauc mūs ciemos uz apkopi, tad variet noslēgt servisa apkopes līgumu. Tā ietvaros mēs veiksim apkopes biežāk (divas reizes gadā) un piedāvājam arī ārkārtas izsaukumu, nepieciešamības gadījumā. Servisa apkopē tiek atpumpētas liekās dūņas, izmazgāta iekārta, atkārtoti piepildīta ar ūdeni un noregulēta. Dūņas ir jāatstāj tika daudz, lai tās turpinātu attīrīt notekūdeņus.

Tātad svarīgākais! Ko drīkst un ko nedrīks izmantot, ja ir uzstādīta bioloģiskā notekūdeņu attīrīšanas iekārta? Vieglāk ir uzskatīt lietas, kuras nedrīks izmantot.

Mēs neiesakām izmantot vai novadīt iekārtā:

 • Lielā daudzumā piena vai rūgušus produktus (piens, sūkalas, utt.);
 • Filtra ūdeņus, kuri tiek attīrīti ar zilajiem graudiņiem;
 • Veļas pulvera kapsulas;
 • Mitrās salvetes vai roku dvieļus;
 • Krāsas vai arī rūpniecības ķīmiju;
 • Veļas balinātāju lielā daudzumā;
 • Novadīt lietus drenāžas ūdeni vai baseina ūdeni;
 • Novadīt notekūdeņus no fermām vai lopkautuvēm;
 • Augstas koncentrācijas taukus un naftas produktus (tauku un naftas produktu atdalītāji ir obligāti, ja nevar nodrošināt minēto produktu neiekļūšanu);
 • Toksiskas vai bīstamas vielas (eļļas, krāsas un krāsu šķīdinātāji, skābes un tml. lielos daudzumos un augstās koncentrācijās);
 • Vielas, kas nesadalās (plastmasa, gumija, audumi, higiēnas salvetes, koks, u.c.);
 • Izmantota eļļa un virtuves atkritumi;
 • Bieža mazgāšana (normāli – 1-2 reizes dienā ar 4 līdz 6 stundu pauzi).

Ja Jums rodas kādi papildus jautājumi, droši zvaniet 20044441 vai rakstiet serviss@august.lv.