Noformēt bezprocentu līzingu

BIEŽĀK UZDOTIE JAUTĀJUMI

Atbildam uz mūsu klientu biežāk uzdotajiem jautājumiem. 1. Kādos gadījumos izvēlās bioloģisko attīrī...

Notekūdeņu bioloģiskās attīrīšanas iekārtas privātmājām - ATC sērija

1300 EUR (t.sk. PVN)

Mēneša maksājums ATC-P6 = 108,33 EUR

Info pa tālr.: +371 26067676

Notekūdeņu bioloģiskās attīrīšanas iekārtas privātmājām - AT6 sērija

1400 EUR (t.sk. PVN)

Mēneša maksājums AT-6 = 116,67 EUR

Info pa tālr.: +371 26067676

Notekūdeņu bioloģiskās attīrīšanas iekārtas privātmājām - AT8 sērija

1750 EUR (t.sk. PVN)

Mēneša maksājums AT-8 = 145,83 EUR

Info pa tālr.: +371 26067676

Jaunumi

BIEŽĀK UZDOTIE JAUTĀJUMI

2017-01-25 07:09:03

Atbildam uz mūsu klientu biežāk uzdotajiem jautājumiem.

1. Kādos gadījumos izvēlās bioloģisko attīrīšanas iekārtu?

Mūsdienās privātmāja, viesu nams, atpūtas komplekss, mājsaimniecība vai zemnieku saimniecība nav iedomājama bez visām nepieciešamajām komunikācijām. Latvijā daudzām privātmājām nav iespēja pieslēgties pilsētas vai centrālajiem kanalizācijas tīkliem, tādēļ kā risinājumu var izvēlēties bioloģisko notekūdeņu attīrīšanas iekārtu. Ir dažādi veidi kā uzkrāt un novadīt sadzīves notekūdeņus, kā, piemēram, septiķis, izsmeļamā bedre, grodu sistēmas, bet bioloģiskā notekūdeņu attīrīšanas iekārta ir videi draudzīgs un izdevīgs ilgtermiņa risinājums. Mūsdienās pārtika un sadzīves līdzekļi, kurus izmantojam ikdienā ir piesātināti ar dažādām ķīmiskām vielām, tādēļ viss ko mēs novadām kanalizācija ir jāattīra. Bioloģiskā notekūdeņu attīrīšanas iekārta privātmājai ir kā mazā pilsētas/ciema attīrīšanas iekārta, tikai Jūsu īpašumā. Attīrīšanas iekārta ir viegli uzstādāma un apkopjama.

2. Ar ko bioloģiskā notekūdeņu attīrīšanas iekārta atšķiras no septiķa?

Bieži cilvēki jauc bioloģisko notekūdeņu attīrīšanas iekārtu ar septiķi. Tās ir divas dažādas lietas, kuru funkcija ir viena, bet darbības principi ir dažādi. Septiķis darbojas kā nosēdaka, kurā uzkrājas visi notekūdeņi. Toties bioloģiskā attīrīšanas iekārta notekūdeņus attīra, pārstrādājot to tehniskajā ūdenī, kurš tālāk tiek novadīts infiltrācijas laukā, grāvītī vai atklātā ūdens tilpnē. Domājot ilgtermiņā, bioloģiskā notekūdeņu attīrīšanas iekārta ir efektīvs risinājums, jo septiķim biežāk jāveic izpumpēšana, kā arī infiltrācijas zona septiķim var ātrāk aizsērēt un tas var izveidot papildus izdevumus nākamajos 5-7 gados ( jo visdrīzak infiltrācija būs jāpārtaisa ). Bioloģiskā notekūdeņu attīrīšanas iekārta darbojas visu cauru gadu, visdažādākajos laikapstākļos. Toties septiķis ziemas laikā var aizsalt, radot problēmu, to šajā periodā apkalpot. Kā plusu bioloģiskajai notekūdeņu attīrīšanas iekārtai var minēt, ka tām nav nekādas kanalizācijas smakas un apkope ir jāveic retāk.

3. Cik bieži jāveic servisa apkope bioloģiskajai attīrīšanas iekārtai?

Pārsvarā lieko dūņu pieaugums ir atkarīgs no notekūdeņu daudzuma. Vienreizējo servisa apkopi mēs iesakām veikt OBLIGĀTI, jo gada laikā izveidojas lieko dūņu pieaugums, kuras nepieciešams atpumpēt. Ja iekārtai ir neliels noslogojums, tad pietiek apkopi veikt reizi gadā. Bet ja pie Jums bieži brauc ciemiņi un Jums patīk rīkot saviesīgus pasākumus savā mājā, tad iesakām veikt apkopi vismaz divas reizes gadā. Šīm divām reizēm mēs piedāvājam servisa līgumu, kura ietvaros mēs veicam servisa apkopi kā minimums divas reizes gadā. Tādā veidā Jums nav jādomā par attīrīšanas iekārtu, un kad saukt servisa meistaru.

Vidēji AT sērijai gada laikā iekārtai izveidojas 1,5 m3 lieko dūņu, bet ATC sērijai vidēji 0,55m3 gadā. Šīs liekās dūņas var atpumpēt uz košaugiem vai kompostā, kas ir labs un dabīgs mēslojums.

4. Kādēļ jāizvēlas tieši bioloģiskā notekūdeņu attīrīšanas iekārta?

Protams, varam jautāt – Kādēļ mūsu senči bez problēmām gadiem ir izmantojuši septiķus un izsmeļamās bedres, bet tagad lielākoties tās ir aizliegtas, un to vietā ir nepieciešamas bioloģiskās attīrīšanas iekārtas? Atbilde ir vienkārša. Laiks iet uz priekšu un viss attīstās, līdz ar to arī tehnoloģijas un risinājumi tiek piedāvāti mūsdienu apstākļiem. Viss, ko mēs izmantojam ikdienas vajadzībām – pārtika, sadzīves ķīmija – prasa augstāku attīrīšanas pakāpi. Bioloģiskā notekūdeņu attīrīšanas iekārta attīra sadzīves notekūdeņus, lai tos varētu novadīt droši atpakaļ zemē, kur pazemes ūdens netiek piesārņots ar ķīmiskajām vielām, kuras uzņemam dienu dienā izmantojam mājas vajadzībām.

5. Kādēļ ir svarīgi iegādāties iekārtu ar CE sertifikātu?

Bioloģiskai notekūdeņu attīrīšanas iekārtai ir jābūt ar CE marķējumu. Šāds marķējums ir apliecinājums tam, ka iekārtai sertificēšanas procesā ir veikti kvalitātes testi, un tā atbilst Eiropas Savienības prasībām. Ja iekārtai nav šī sertifikāta, tad tā noteikti nav testēta un visdrīzāk nespēs veikt notekūdeņu attīrīšanu. Iegādājoties iekārtu ar marķējumu un sertifikāciju ir iespējams vieglāk nodot objektu ekspluatācijai, kā arī uzrādīt visus nepieciešamos dokumentus Vides dienestam, ja ir tāda nepieciešamība.

6. Kādi risinājumi ir bioloģiskās notekūdeņu attīrīšanas iekārtas uzstādīšanai?

Labāko risinājumu var ieteikt mūsu menedžeris pēc objekta apsekošanas, kurā iespējams noteikt kur iekārtu varētu uzstādīt un kur novadīt attīrītos notekūdeņus. Attīrītos ūdeņus var novadīt četros veidos :

• Ja netālu atrodas grāvītis, tad attīrītos notekūdeņus var novadīt tieši grāvītī. Šis risinājums iekārtas montāžas ziņā samazina izmaksas un ir ērtākais risinājums;

• Ja objektā nav netālu grāvītis, tad pēc iekārtas var uzstādīt infiltrācijas lauku, kuram izmanto grodu un groda apakšā skalotos oļus;

• Ja objektā ir augsts gruntsūdens līmenis, tad attīcīgi pirms infiltrācijas lauka tiek uzstādīta sūkņa stacija, kurā liek sūkni. Sūknis pēc iekārtas paceļ attīrītos notekūdeņus uz infiltrācijas lauku, kurš tiek taisīts uzbērumā (~ 80 cm virs zemes līmeņa);

• Ja izvads no mājas ir dziļāks par iekārtas ienākošo trubu, tad pirms iekārtas tiek uzstādīta sūkņa stacija. Sūknis paceļ uz iekārtu ienakošos notekūdeņus.

7. Kādus līdzekļus drīkst/nedrīkst izmantot, ja ir bioloģiskā notekūdeņu attīrīšanas iekārta?

Iekārtas tehniskajā pasē ir minēti līdzekļi un vielas, kuras nav ieteicams izmantot vispār vai arī lielā daudzumā. Piemēram, mikroorganismi nepārstrādās lielu daudzumu piena produktu, tauku, tualetes papīru (neapstrādās, ja iemetīs veselu rulli) un veļaspulvera kapsulas. Ir aizliegts bioloģiskajā attīrīšana iekārta novadīt rūpniecības ķīmiju, krāsas un citas kodīgas vielas, kuras varētu nogalināt dūņas. Nav ieteicams novadīt rūgstošus šķidrumus. Nelielā daudzumā tas varbūt arī neietekmēs iekārtas darbību, bet lielā daudzumā, tas varētu apdraudēt dūņu dzīvot spēju. Sadzīves ķīmiju, kā, piemēram, Fairy, Domestos, veļaspulverus atļauts izmantot, jo mikroorganismi tos var pārstrādāt.

8. Vai bioloģisko notekūdeņu attīrīšanas iekārtu ir iespējams uzstādīt augstos gruntsūdeņos?

Augsti gruntsūdeņi mūs nebiedē, jo mēs varam piedāvāt risinājumu iekārtas uzstādīšanai un notekūdeņu novadīšanai. Ja objektā ir augsti gruntsūdeņi, jebkurā gadījumā iekārtas apakšā tiek likts groda vāks, kurš noenkuro iekārtu, un gruntsūdeņi to nevar izspiest. Kā arī iekārtā nemainīgi ir vismaz 2m3 ūdens.

9. Vai bioloģiskā notekūdeņu attīrīšanas iekārtai dūņas nomirst, ja nav patstāvīgs notekūdeņu pieplūdums?

Dūņas, pēc laboratorijas mērījumiem, spēj izdzīvot 180 dienas jeb pusgadu bez notekūdeņu pieplūdes. Mēs iesakām palaist iekārtu darbībā, kad objekts tiek apdzīvots. Ja Jums sanāk aizbraukt garās brīvdienās, vai arī pašlaik Jūs objektā uzturaties sezonāli, tad par dūņu izzušanu Jums nevajadzētu uztraukties, jo tās var arī papildināt. Galvenais ko mēs uzsveram visiem klientiem, ir neatslēgt kompresoru, kurš nodrošina skābekli dūņām.

10. Kam jāpievērš uzmanību iegādājoties bioloģisko notekūdeņu attīrīšanas iekārtu?

Būtiska nozīme ir ūdens patēriņam, jo no tā var mainīties iekārtas lielums. Sešiem patstāvīgi dzīvojošiem iedzīvotājiem piedāvājam divus risinājumus – AT un ATC sēriju. Iekārtas apstrādā aptuveni 1m3 diennaktī. Ja ūdens patēriņš ir lielāks, mēs varam piedāvāt arī lielākas attīrīšanas iekārtas.

Svarīgi arī ir ūdens piesārņojums. Vai tas nav ļoti dzelžains, jo tad iekārtā var veidoties putas. Arī svarīgi ir – kas tiek novadīts iekārtā? Piemēram, mēs neiesakām novadīt taukus, piena produktus, rūpniecības ķīmiju, asinis. Ja objektā tiek lielā daudzumā izmantoti šādas vielas, tad būtu nepieciešams tās novadīt kaut kur citur. Lai iekārtā nenokļūtu tauki, mēs piedāvājam arī tauku ķērāju.

11. Vai bioloģiskajai notekūdeņu attīrīšanas iekārtai ir nepieciešami asinizācijas pakalpojumi?

Ja iekārtai tiek sekots līdzi un servisa apkope tiek veikta vismaz reizi gadā, tad iekārtas apkopei nav nepieciešams asenizācijas pakalpojums. Asenizācijas mašīna, nezinot daudzumu, kurš ir jāatpumpē, var izpumpēt visu iekārtu, bet ir nepieciešams izpumpēt tikai nelielu daļu lieko dūņu. Asenizāciju mēs izmantojam tikai tad, ja dūņas ir beigtas un ir nepieciešams atjaunot iekārtas darbību, vai arī iekārta un infiltrācijas lauks ir pārplūdis.

12. Kādā dziļumā jābūt ir kanalizācijas izvadam no mājas?

Ideālajā gadījumā ir, ja kanalizācijas izvads no mājas ir 40 cm dziļumā. Ja izvads ir dziļumā līdz metram, tad ir iespējams iekārtai uzlikt pagarinājumu. Toties, ja izvads ir dziļāk par metru, tad vienīgais risinājums ir pirms iekārtas likt sūkņa staciju ar sūkni, kurš notekūdeņus paceļ uz iekārtu.

13. Cik daudz elektrības patērē bioloģiskā notekūdeņu attīrīšanas iekārta?

Elektro enerģijas patēriņš iekārtām nav liels, jo darbojas ar 60kW membrānas tipa kompresoru. ATC sērijas iekārtai vidējais elektroenerģijas patēriņš ir aptuveni 54 EUR gadā (365 kWh), bet AT sērijas iekārtai vidēji 32 EUR gadā (270kWh). Protams, ja Jums ir lielāka iekārta, tad tiek likts jaudīgāks kompresors, bet izmaksas varētu pieaugt par pāris EUR.

14. Vai bioloģiskās notekūdeņu attīrīšanas iekārtas montāžu var veikt pats?

Jā, protams. Mēs pie iekārtas dodam līdzi Tehnisko pasi, kur ir apraksts par iekārtas uzstādīšanu. Mēs uzsveram ievērot visas prasības, kuras ir minētas Tehniskajā pasē.

JA KANALIZĀCIJA STRĀDĀ, TAD SIRDS IR MIERĪGA!

2015-11-03 10:21:35

Laika gaitā privātmāju īpašnieki ir kļuvuši „zaļāk” domājoši un apzinīgāki jautājumā par notekūdeņu novadīšanu dabā. Arī valsts likumdošana nosaka, ka notekūdeņi ir jāattīra līdz noteiktiem rādītājiem, lai tos varētu droši novadīt dabā.


Viens no populārākajiem un ilgtermiņā labākajiem risinājumiem ir notekūdeņu bioloģiskās attīrīšanas iekārtas. Novadot dabā attīrītu ūdeni mēs ne tikai rūpējamies par dabu, bet arī domājam par savu un savu bērnu nākotni. Daudziem varētu rasties jautājumi par notekūdeņu bioloģiskās attīrīšanas iekārtu apkopšanu, atjaunošanu vai rekonstrukciju.


Atbildes ir diezgan vienkāršas. Tāpat kā Jūsu automašīnai ir jāiziet tehniskā apskate reizi gadā, arī Jūsu notekūdeņu bioloģiskajai attīrīšanas iekārtai ir nepieciešama vismaz vienreizēja servisa apkope, lai tā darbotos pēc iespējas efektīvāk un sniegtu vēlamos rezultātus. Daudzi varbūt nepamana, bet arī pilsētas Būtu ieteicams sarosīties un risināt šos bioloģisko attīšanu iekārtu jautājumus pirms ziemas iestāšanās. Un tad šo skaisto gada laiku varētu izbaudīt bez raizēm ar kafijas vai tējas krūzi zem segas pie TV ekrāna.


Uzņēmums SIA „August Latvia Serviss” notekūdeņu bioloģiskās attīrīšanas iekārtas ir uzstādījuši vairākiem simtiem klientu un ir ar bagātu pieredzi šajā apkalpošanas sfērā. Notekūdeņu bioloģiskajām attīrīšanas iekārtām uzņēmums veic servisa apkalpošanu, iekārtu rekonstrukciju un atjaunošanu ne tikai saviem klientiem, bet arī citiem notekūdeņu bioloģisko attīrīšanas iekārtu īpašniekiem, kuri nonākuši bezizejā vai nespēj rast citus risinājumus.


SIA „August Latvia Serviss” piedāvā iespēju slēgt servisa apkalpošanas līgumu, kura ietvaros Jūsu notekūdeņu bioloģisko attīrīšanas iekārtu apseko un veiks profilaksi, profesionāli darbinieki viss maz divas reizes gadā.


SIA „August Latvia Serviss” piedāvā arī atjaunot vai veikt rekonstrukciju nestrādājošām un novecojušām iekārtām. Tādas visdrīzāk ir uzstādītas pirms vairākiem gadiem vai arī pārpērkot īpašumu ir iegūtas „mantojumā”. Ir vērts domāt par novecojušas bioloģiskās attīrīšanas iekārtas rekonstrukciju vai nestrādājošas atjaunošanu it īpaši pirms ziemas iestāšanās. Ziemas periodā šīs problēmas ir grūtāk risināt gan no cilvēciskā, gan sezonālā faktora. Veicot servisa apkopi notekūdeņu bioloģiskajai attīrīšanas iekārtai ziemas aukstumā ūdens var apledot mazgājot iekārtu. Arī veicot iekārtas rekonstrukciju vai atjaunošanu ziemas apstākļi var apgrūtināt pakalpojumu sniegšanu.


Vai Jums ir nepieciešama notekūdeņu bioloģiskās attīrīšanas iekārtas servisa apkalpošana, servisa apkalpošanas līgums, rekonstrukcija vai atjaunošana? Droši vērsieties pie speciālistiem, kuri varētu mazināt Jūsu galvassāpes un piedāvāt nepieciešamos pakalpojumus un risinājumus. SIA „August Latvia Serviss” sniegs Jums nepieciešamo informāciju, jo uzņēmumā darbojas speciālisti ar daudzu gadu pieredzi bioloģisko attīrīšanu iekārtu jomā. Vairāk informācijas un kontaktinformāciju varat atrast mūsu mājas lapās – http://www.august.lv vai http://www.tiravide.lv.

Saimniek, uzmanies - bioloģiskās notekūdeņu attīrīšanas iekārtas vietā Tev var pārdot mucu!

2015-06-29 08:55:38

Izmaiņas jaunajos 2014. gada 25. marta Ministru Kabineta noteikumos Nr.156 "Būvizstrādājumu tirgus uzraudzības kārtība" ir radījušas situāciju, ka Latvijā privātteritorijas apsaimniekotājam, piemēram, privātmājas vai neliela viesu nama īpašniekam bioloģiskās notekūdeņu attīrīšanas iekārtas vietā likumīgi var pārdot kanalizācijas septiķi, kas tehnoloģiski ir parasta muca un, protams, nenodrošina nedz saimniekam nepieciešamo attīrītā ūdens kvalitāti, nedz ērtu iekārtas apkalpošanu,  kā arī citas priekšrocības," uzsver "August Latvija Serviss" sertificētu notekūdeņu attīrīšanas iekārtu tirgotājs Armands Urmons.

Ministru Kabineta jaunajos noteikumos nav minēts, ka, lai Latvijā tirgotu mazās notekūdeņu attīrīšanas iekārtas, tām ir jābūt CE marķējumam. Savukārt šāds marķējums ir apliecinājums tam, ka iekārtai sertificēšanas procesā ir veikti kvalitātes testi, un tā atbilst Eiropas prasībām. Citās Eiropas valstīs iekārtas bez CE marķējuma likumdošana aizliedz tirgot.

Tas nozīmē, ka Latvija aplamās likumdošanas dēļ ir kļuvusi par valsti, kur var brīvi pārdot notekūdeņu attīrīšanas iekārtas, kuras citās Eiropas valstīs pārdot  nav iespējams - dēļ apšaubāmās kvalitātes.

Protams, ražotāji apzinās, ka privātteritorijas apsaimniekotājs labprātāk izvēlēsies notekūdeņu attīrīšanas iekārtu, kurai ir sertifikāti – tātad garantija, ka tā ir kvalitatīva. Tādēļ Latvijā ir

parādījusies tendence – lai maldinātu pircēju par iekārtas kvalitāti, ražotāji un tirgotāji tām uzrāda CE marķējumu apliecinošus dokumentus, nepaskaidrojot, kas tie attiecas tikai uz iekārtas konstrukciju, taču neattiecas uz tehnoloģiju. Taču  tā ir ļoti svarīga, lai iekārta kvalitatīvi kalpotu.

Neattīrīts notekūdens un smaka privātteritorijā.

“August Latvija Serviss” sertificētu notekūdeņu attīrīšanas iekārtu tirgotājs Armands Urmons izskaidro, ar ko riskē privātteritorijas īpašnieks, iegādājoties iekārtu, kurai nav nedz CE marķējuma, nedz kvalitāti apliecinoša sertifikāta. "Visticamāk, šāda iekārta nespēs pietiekami kvalitatīvi attīrīt notekūdeņus. Tāpēc privātajā teritorijā var tikt piesārņoti gruntsūdeņi, un var radīt arī vispārēju vides piesārņojumu. Šāda iekārta būs bieži jātīra, pretējā gadījumā teritorijā  būs neciešama smaka, ātri aizaugs infiltrācijas lauks, dīķis u.c.

Pārliecinies par kvalitāti, pavaicājot dokumentus un uzdodot jautājumus!

Armands Urmons skaidro, pēc kādiem kritērijiem saimniekam izvēlēties kvalitatīvu notekūdeņu attīrīšanas iekārtu.

Pats pirmais - tirgotājam noteikti jāpavaicā uzrādīt CE sertifikāciju apliecinošus dokumentus, kā arī testēšanas pārskatu. Vēl ļoti vēlams, lai iekārta būtu sertificēta un testēta neatkarīgā laboratorijā, un ražotājs vai tirgotājs varētu uzrādīt laboratorijas izsniegtu sertifikātu un testēšanas pārskatu.

Lai pārliecinātos, ka iekārtai ir visas nepieciešamās modernās funkcijas, pārdevējam vajadzētu uzdot arī šādus jautājumus.

Vai notekūdeņu attīrīšanas iekārta attīrīs arī no mehāniskiem piemaisījumiem?

Šī funkcija ir ļoti svarīga, lai saimnieki varētu būt pārliecināti, ka no kanalizācijas attīrītajā ūdenī neieplūdīs mehāniskie piemaisījumi, piemēram, sieviešu higiēnas piederumi. Uzņēmums "August Latvija Serviss" Latvijas tirgū pārdod notekūdeņu attīrīšanas iekārtas, kam ir gan CE marķējums, kā arī to kvalitāti apliecina iekārtas konstrukcijas un tehnoloģijas testi, kas veikti sertificētā neatkarīgā laboratorijā, un laboratorijas izsniegts sertifikāts. Šīm notekūdeņu attīrīšanas iekārtām ir mehāniskais attīrīšanas grozs, un šī tehnoloģija garantē, ka attīrītajā ūdenī - dīķī vai upē neieplūdīs nekādi mehāniskie piemaisījumi.

Kāds būs lieko dūņu pieaugums?

Šī funkcija ir ļoti svarīga, jo no tās atkarīgs – cik bieži iekārta būs jāapkalpo – jātīra. Nesertificētām, apšaubāmas kvalitātes iekārtām lieko dūņu pieaugums mēdz būt ļoti liels, un, lai iekārta pienācīgi funkcionētu, tā ir jātīra reizi mēnesi.

Sertificētām "August Latvija Serviss" notekūdeņu attīrīšanas iekārtām lieko dūņu pieaugums ir salīdzinoši ļoti neliels – 0,5 m3 gadā. Tieši tādēļ šāda iekārta ir jātīra reizi gadā. Turklāt to izdarīt ir tik vienkārši, ka saimnieks šo darbu var paveikt pats – izsūknēt liekās dūņas un novadīt uz kompostu. Saimniekam tas aizņems apmēram stundu darba.

Sertificētas iekārtas pat lētākas nekā nesertificētas.

Taujāts, vai sertificētas notekūdeņu attīrīšanas iekārtas cenas ziņā ir daudz dārgākas par iekārtām, kuru kvalitāti nevar apliecināt nedz CE marķējums, nedz sertifikāti, Armands Urmons uzsver: "Latvijas tirgū sertificētas notekūdeņu attīrīšanas iekārtas dažkārt pat maksā lētāk. Tas izskaidrojams ar to, ka ražotājs tās var eksportēt, tāpēc tam ir plašākas tirgus iespējas, un var piedāvāt zemāku cenu.

Piemēram, "August Latvija Serviss" notekūdeņu attīrīšana iekārta privātai teritorijai maksā tikai 1300 eiro. http://www.august.lv

Nesertificētas iekārtas Eiropā nav atļauts tirgot, tādēļ  Latvijā tās maksā pietiekami dārgi.

Armands Mucenieks, sertificētu notekūdeņu attīrīšanas iekārtu "Rotons" tirgotājs.

Ja notekūdeņu attīrīšanas iekārtai ir CE marķējums, tas apliecina, ka tā atbilst noteiktiem Eiropas standartiem, sertifikācijas procesā tai ir veikti kvalitātes testi, un tā darbosies. Taču iekārta var būt sertificēta atbilstoši dažādām standarta CEN 12566 daļām. Tāpēc arī var būt tā, ka iekārtai ir testēta, piemēram, tikai konstrukcijas noturība. Savukārt atšifrējums, kādi tieši iekārtas rādītāji sertificēšanas procesā ir testēti, CE sertifikātā bieži nav norādīts.

Protams, privātteritorijas apsaimniekotājam, pirms iegādājas notekūdeņu attīrīšanas iekārtu, ļoti svarīgi būtu noskaidrot, kādā pakāpē (kvalitātē) iekārta spēj attīrīt ūdeni. Ja šis rādītājs nav norādīts CE sertifikāta testēšanas pārskatā, iespējams, tas nemaz nav noteikts. Un tad, lai pircējs varētu būt pārliecināts par notekūdeņu attīrīšanas kvalitāti, iekārtai vajadzētu būt testētai neatkarīgā sertificētā laboratorijā, kuras sertifikātu tad arī vajadzētu pārdevējam pieprasīt.

Privātteritorijas apsaimniekotājam  notekūdeņu attīrīšanas iekārtas  standartos ir ļoti grūti orientēties, un es uzskatu, ka  tas nemaz nav nepieciešams.

Manuprāt, atbildību par  notekūdeņu attīrīšanas iekārtām privātās teritorijās un to uzraudzību vajadzētu uzņemties pašvaldībām.

Teritorijas apsaimniekošanas tehniskajos noteikumos  jābūt pieprasītam, kādiem tehniskajiem parametriem, piemēram, attīrītā ūdens kvalitātei iekārtai  jāatbilst. Vēl jāatceras, lai iekārta teicami pildītu savu funkciju, tai ir regulāri jāveic apkope – izsūknēšana. Privātteritoriju īpašnieki tam nereti nepievērš pietiekamu uzmanību vai arī, cenšoties ietaupīt, iekārtas apkalpošanu apzināti veic retāk nekā tas būtu nepieciešams. Es uzskatu - lai šo situāciju regulētu, privātteritorijas īpašniekam, ierīkojot notekūdeņu attīrīšanas iekārtu, būtu jāslēdz līgums ar licenzētu uzņēmumu, kas nodrošinātu regulāru iekārtas apkalpošanu. Savukārt pašvaldībai šis process būtu rūpīgi jāuzrauga.

Tomēr vēl lielāku gruntsūdeņu un vides piesārņojumu Latvijā rada izsmeļamās bedres, kas visbiežāk ir konstruētas no betona grodiem, un nav hermētiskas, tādēļ notekūdeņi nonāk gruntī. Privātteritoriju īpašnieki izsmeļamās bedres ļoti bieži ierīko ūdens tilpņu tuvumā, un nereti rīkojas ļoti bezatbildīgi - lai kanalizācija būtu retāk jātīra, līdzās izsmeļamajai bedrei veido infiltrācijas lauku vai pat novada ūdenstilpnē, piemēram, dīķī nepilnīgi attīrītu notekūdeni. Ja saimnieki apzinātos, kādu gruntsūdeņu piesārņojumu šādā veidā  rada savā privātteritorijā, viņi,visticamāk, šādi  nerīkotos. Turklāt ir zinātniski pierādīts, ka gruntsūdeņi attīrās ļoti lēni -vairāku desmitu gadu laikā.

Tāpēc, ierīkojot izsmeļamo bedri, privātteritorijas īpašniekam arī  būtu jāslēdz līgums ar licenzētu asenizācijas pakalpojumu sniedzēju, kas  veiktu regulāru kanalizācijas apkalpošanu -izsūknēšanu. Savukārt pašvaldībai šo jomu vajadzētu rūpīgi uzraudzīt.

Sertificētas “August Latvija Serviss” notekūdeņu attīrīšanas iekārtas var iegādāties uzņēmumā “August Latvija Serviss” Rīgā, Sliežu ielā 6, http://www.august.lv

Baiba Gulbe, Latvijas Ūdensapgādes un kanalizācijas uzņēmumu asociācijas izpilddirektore.

Šobrīd Latvijā, pēc esošās likumdošanas, individuālo notekūdeņu attīrīšanas iekārtu tirdzniecību uzrauga Valsts Patērētāju tiesību  aizsardzības centrs, taču šī institūcija  uzrauga pārdevēja un pircēja attiecības. Proti, uz sūdzību pamata pārbauda, vai pārdotā prece atbilst tam, ko sola pārdevējs, taču nekontrolē, vai uzstādītās notekūdeņu attīrīšanas iekārtas tiek pareizi ekspluatētas.

Valsts Patērētāju tiesību aizsardzības centrs veic tirgus uzraudzību, pārbaudot būvizstrādājumu atbilstību ražotāja deklarētajām ekspluatācijas īpašībām. Taču CE marķējums notekūdeņu attīrīšanas iekārtai apliecina tikai to, ka izstrādājums ir pārbaudīts, un ir drošs kā iekārta, bet  šāda kvalitātes zīme nenodrošina, ka sadzīves notekūdeņi praksē tiks atbilstoši attīrīti.

Nepilnīgas likumdošanas dēļ, pašvaldībām šobrīd nav nekādas informācijas par to, cik Latvijā ir  privātīpašumu, kuros ir uzstādītas  individuālās notekūdeņu attīrīšanas iekārtas, un, kā tās tiek ekspluatētas.

Valsts līmenī vides aizsardzības institūcijām savukārt nav informācijas, vai   individuālās notekūdeņu attīrīšanas iekārtas attīra notekūdeņus pilnībā un  tādējādi nekaitē videi. Vides aizsardzības institūciju iespējas kontrolēt privātos apsaimniekotājus ir ierobežotas - gan finansiāli, gan cilvēkresursu trūkuma dēļ. Taču likumdevējs par šo jautājumu domā, un šobrīd Saeimā jau ir sagatavots likumprojekts - Ūdenssaimniecības pakalpojumu likums, kurā tiks paredzēts, ka Ministru Kabinets izdos noteikumus, kuros būs noteiktas prasības komunālo notekūdeņu apsaimniekošanai decentralizētajās kanalizācijas sistēmās, kā arī šādu sistēmu reģistrācijas kārtība. Tas nozīmē, ka tiks ieviests arī kontroles mehānisms, un pašvaldībām būs informācija par to teritorijā esošajiem īpašumiem, kuros ir mazās notekūdeņu attīrīšanas iekārtas, kā arī būs zināms, kas ir šo iekārtu ražotājs. Šajā situācijā privātīpašnieks būs spiests lielāku uzmanību pievērst iekārtu kvalitātei un izvēlēties iekārtas, kuras garantēti attīrīs sadzīves notekūdeņus un neradīs kaitējumu videi.

Latvijas Ūdensapgādes un kanalizācijas uzņēmumu asociācija atbalsta Ūdenssaimniecības pakalpojumu likuma pieņemšanu pēc iespējas ātrāk,  un ir  apzinājusi situāciju arī citās Eiropas valstīs.  Tādējādi mēs varam secināt, ka Eiropas valstu pieredze ir atšķirīga. Piemēram, ir valstis, kurās valsts ir noteikusi institūcijas, kuru uzdevums ir kontrolēt tos privātīpašumus, kuros izmanto individuālās notekūdeņu attīrīšanas iekārtas, šo iekārtu lietotāji arī uzņemas atbildību par to ekspluatāciju, jo sods par vides piesārņošanu ir liels.

Bet  ir arī valstis, kur šāda veida kontroles nav, taču notekūdens  attīrīšanas iekārtu apsaimniekotājiem pat prātā nav ienācis radīt draudus savai veselībai un vidē novadīt neattīrītus notekūdeņus.

SIA ”August Latvia Serviss” piedāvā BIOCLAR B- sērijas iekārtas

2015-05-26 12:38:45

SIA ”August Latvia Serviss” pēc Latvijas tirgus pieprasījuma sāk piedāvāt BIOCLAR B- sērijas notekūdeņu bioloģiskās attīrīšanas iekārtas.
BIOCLAR tehnoloģija ir nākusi no Čehoslovākijas teritorijas, kur ilgu gadu pieredzē ir izstrādājusi funkcionējošas iekārtas sākot no divu iedzīvotāju līdz pat ciematu notekūdeņu apstrādei.
BIOCLAR attīrīšanas iekārtas attīra efektīvi sadzīves notekūdeņus no fosfora un slāpekļa, kas ir visās sadzīves ķīmijas.
BIOCLAR iekārtas attīra visus mājās piesārņotos notekūdeņus. (vannas istabas, veļas, trauku mazgājamās mašīnas, izlietnes, tualetes u.c.)
BIOCLAR iekārtām līdzi nāk pilna dokumentācija.


BIOCLAR tehnoloģijas priekšrocības:

 • Attīra sadzīves ķīmiju
 • Ražots no baltā polipropilēna, kas nodrošina iekārtas izturību un ilgmūžību salīdzinājumā ar citu šāda tipa iekārtām.
 • Kvalitatīvs serviss
 • 10 gadu garantija
 • SECOH kompresors, kas savu kvalitāti un izturību ir pierādījies ilglaicīgā sadarbības laikā.
 •  

  Galvenie tehniskie parametri iekārtai BIOCLR B-6:

  Cilvēku ekvivalents Jauda m3/dnn Piesārņojums BSP/dnn Kompresora jauda Lieko dūņu pieaugums gadā Reaktora diametrs mm Reaktora augstums mm
  6 cilv. 0,6-0,9 0.36 kg 60W 1m3 1350 1950

   

  Garantētie attīrītā ūdens parametri:

  BSP5 ĶSP SV NH4-N
  95,0 %. 91,0% 95,0% 97,0 %

   

  BIOCLAR pieejamie modeļi.

  Tips B-6 B-8 B-10 B-15 B-20 B-30 B-40
  Reaktora diametrs (mm) 1350 1550 1750 1750 2050 2300 2600
  Cilvēku ekvivalents 2-5 4-8 6-10 11-15 16-19 20-30 31-40
  Reaktora augstums (mm) 1950 1950 1950 2300 2300 2300 2300
  Ieplūdes caurules augstums (mm) 1230 1230 1230 1960 1960 1960 1960
  Izplūdes caurules augstums (mm) 1430 1430 1430 2160 2160 2160 2160


  Lai iegūtu plašāku informāciju par BIOCLAR iekārtām, sazinieties ar mums, zvanot pa tālruni +371 26067676 vai rakstot pieprasījumu uz e-pasta adresi .

  SIA ”August Latvia Serviss” paplašina produktu klāstu

  2015-03-13 08:38:04

  Ar 2015. gadu SIA "August Latvia Serviss" paplašina produktu klāstu ar:

  Visiem mūsu piedāvātiem produktiem nodrošinām CE sertifikātu un pilnu dokumentāciju, lai viss atbilstu jūsu tehniskajām prasībām un likumdošanā noteiktām normām. SIA ”August Latvia Serviss” piedāvātie produkti ir ražoti no stiklašķiedras, kas būtiski paaugstina produkta kvalitāti, izturību un noturību pret koroziju. Visai produktu grupai tiek nodrošināta 10 gadu garantija.

  Mūsu produktus var izmantot:

  • Mazdārziņos
  • Vasarnīcās
  • Degvielas uzpildes stacijās
  • Stāvvietās
  • Garāžās
  • Rūpniecības uzņēmumos(lai uztvertu naftas un degvielas produktus no zemes un notekūdens)
  • Dzelzceļa, termināliem, ostām(lai savāktu naftas un degvielas produktus, kas izplūduši no lokomotīvēm un cisternām)
  • Viesnīcu, viesu māju celtniecībā
  • un citos objektos, kur nepieciešams, attīrīt notekūdeņus, drenāžas ūdeņus un lietus ūdeņus no naftas, eļļas, sadzīves ķīmijas piemaisījumiem.

  Tāpat piedāvājam dažāda veida tvertnes, kuras var izmantot, lauksaimniecībā mājlopu dzeramā ūdens nodrošināšanai, lauku apūdeņošanai, kā arī mēslojuma, vircas tvertnes uzglabāšanai un pārvietošanai. Visas tvertnes ir ražotas no stiklašķiedras un tiek nokrāsotas ar aizsargkrāsu, lai pasargātu tvertni no UV starojumu. Tāpat izgatavojam pēc klienta pieprasījuma, tvertnes rāmi, drošai tai pārvadāšanai uz automašīnas vai piekabes.

  Ugunsdzēsības rezervuāri ir ļoti svarīgi, būvējot angārus, viesnīcas, ražošanas telpas vai citas ēkas, kur nav blakus ūdens ieguves avota ugunsgrēka gadījumā. Ugunsdzēsības rezervuārs tiek ierakts blakus objektam un nodrošina nepārtrauktu pieeju ūdens rezervēm, ja ir izcēlies ugunsgrēks. Ugunsdzēsības rezervuārus piedāvājam pēc izstrādātiem ugunsdrošības noteikumiem.

  Eļļas un naftass atdalītāji ir svarīgi auto mazgātuvēm un degvielas uzpildes stacijām. Piedāvājam divu veidu eļļas, naftas atdalītāju ar smilšu atdalītāju un bez tā. To jauda ir atkarīga no objekta īpašībām un notekūdeņu piesārņojuma.

  Mūsu piedāvātā produkcijas ir atkarīga no klienta vēlmēm un prasībām, sazinieties ar mums, rakstot pieprasījumu uz vai zvanot uz tālruni 20010699.

  Attīrīšanas iekārtas ATC

  2013-02-27 11:16:25

  ATC sērijas bioloģiskās notekūdeņu attīrīšanas iekārtas ir jauns un progresīvs produkts Eiropas tirgū, kanalizācijas jomā, un šos produktus ir iespējamas iegādāties SIA „August Latvia”. Pateicoties tehnoloģiskajam risinājumam, ATC sērijas bioloģisko notekūdeņu attīrīšanas iekārtu ir iespējams iegādāties par ļoti zemu cenu, tikai 880,00 latiem tai skaitā 21% PVN.

  Šī demokrātiskā cena sniedz iespēju izvēlēties vislabāko risinājumu par saprātīgu cenu. Klientiem, kam AT sērijas bioloģiskās notekūdeņu attīrīšanas iekārtas ir par dārgu, vairs nebūs jāizvēlas lētākus kanalizācijas risinājumus, kas nespēj pietiekami kvalitatīvi attīrīt kanalizācijas notekūdeņus. Septiķis, kas ir nosēdtvertne, maksā 600 latus tai skaitā 21% PVN, tādējādi ir tikai nedaudz lētāks par ATC sērijas iekārtu. Tomēr tas neattīra kanalizācijas notekūdeņus pietiekamā līmenī, tādējādi infiltrācijas lauks, kur tiek novadīts attīrītais ūdens no septiķiem, ātri aizaug, un tā kā septiķī ir bezskābekļa vide tajos norisinās pūšanas procesi, kas izraisa nepatīkamus aromātus.

  Turpretim ATC sērijas bioloģiskajās notekūdeņu attīrīšanas iekārtās sadzīves notekūdeņu attīrīšana notiek bioloģiskā veidā, kur tiek nodrošināta gan skābekļa, gan bezskābekļa vide, lai attīrīšanas procesi notiktu maksimāli efektīvi. Tādējādi ATC bioloģiskās notekūdeņu attīrīšanas iekārtas neizdala nepatīkamas smakas, iekārtas ir viegli apkalpojamas un tām ir paredzams lieko dūņu pieaugums, kas jāatsūknē reizi gadā. ATC sērijas bioloģiskajām notekūdeņu attīrīšanas iekārtām ir ļoti augsti attīrīšanas parametri.

  ATC sērijas bioloģiskās notekūdeņu attīrīšanas iekārtas ir paredzētas sadzīves notekūdeņu attīrīšanai no privātmājām ar iedzīvotāju ekvivalentu līdz sešiem cilvēkiem.

  ATC sērijas bioloģiskās notekūdeņu attīrīšanas iekārtas ir testētas neatkarīgā laboratorijā un ir marķētas ar CE zīmi, tādējādi atbilstot visstingrākajām ekoloģiskajām prasībām, kā arī Latvijas Republikas normatīvajiem aktiem.

  Piedāvājam Līzingu

  2013-02-13 15:12:42

  Uzņēmums SIA „August Latvia” rūpējoties par saviem klientiem ir noslēdzis unikālu sadarbību ar „UNO Līzings”, tādējādi radot iespēju klientiem iegādāties bioloģiskās notekūdeņu attīrīšanas iekārtas vai citus uzņēmuma produktus un pakalpojumus uz nomaksu, ar ļoti izdevīgām atmaksas iespējām bez pirmās iemaksas.

  Lai iegādātos SIA „August Latvia” produkciju un pakalpojumus līzingā, atliek tikai pieteikties līzinga pakalpojumam. To var izdarīt pie mums ofisā Rīgā, aizpildot līzinga pieteikuma anketu, vai arī pēc tam, kad ir veikta objekta apsekošana, līzinga pieteikuma anketu klients var aizpildīt arī savās mājās, ja ir iespējams nodrošināt pases vai ID kartes kopiju.

  Līzinga pieteikuma anketa tiek izskatīta nekavējoties, un, ja pieteikums tiek apstiprināts, klients savu iegādāto bioloģiskās notekūdeņu attīrīšanas iekārtu vai citu produktu un pakalpojumu var saņemt uzreiz pēc pozitīva līzinga apstiprinājuma.

  Lai varētu iegādāties SIA „August Latvia” bioloģiskās notekūdeņu attīrīšanas iekārtas un citus uzņēmuma produktus un pakalpojumus līzingā, klientiem ir jābūt vismaz 18 – 73 gadu veciem. Klients var būt Latvijas Republikas pilsonis/nepilsonis vai arī ārvalstu pilsonis, kuram ir izsniegta derīga uzturēšanās atļauja Latvijas Republikā. Pakalpojuma atmaksas termiņa nosacījumus klients var izvēlēties pats sākot no 3 mēnešiem līdz pat 60 mēnešiem. Atmaksas termiņu iespējams mainīt arī līguma darbības laikā, kā arī summu ir iespējams atmaksāt pirms termiņa bez papildu izdevumiem.

  Paplašinām produkcijas piedāvājumu

  2013-01-23 20:18:56

  Sākoties jaunam gadam SIA „August Latvia” uzņēmums paplašinās savu produkcijas piedāvājumu, līdz ar to klientiem būs lielākas izvēles iespējas, kā risināt sava uzņēmuma, privātmājas, vasarnīcas vai ciematu kanalizācijas notekūdeņu attīrīšanas jautājumus.

  Gads ir tikai pašā sākumā, tomēr bioloģiskās notekūdeņu attīrīšanas iekārtas jau ir aktuāls temats, un cilvēki aktīvi interesējas, par piemērotāko risinājumu savai individuālajai situācijai. Bioloģiskās notekūdeņu attīrīšanas iekārtas joprojām ir populārākais risinājums, jo tās sniedz klientam neskaitāmas priekšrocības. Bioloģiskās notekūdeņu attīrīšanas iekārtas ir nevis vienkāršs kanalizācijas attīrīšanas risinājums, bet tās ir vesels sadzīves notekūdeņu attīrīšanas sistēmas kopums, kas ir viss saudzējošākais apkārtējai videi, visērtākais un visekonomiskākais iekārtas lietotājam ilgtermiņā.

  Šobrīd uzņēmums rūpīgi gatavojas pārstāvēt sevi vairākās būvniecības izstādēs Latvijā, Igaunijā un Čehijā. Pavisam drīz, jau martā SIA „August Latvia” pārstāvēs sevi būvniecības izstādē „MĀJA”, Ķīpsalas izstāžu kompleksā, kur, tāpat kā iepriekšējā gadā, būs iespējams apskatīt darbībā reālu bioloģiskās notekūdeņu attīrīšanas iekārtu ar īstiem notekūdeņiem. Izstādē reprezentēt bioloģiskās notekūdeņu attīrīšanas iekārtas ieradīsies speciālisti no Lietuvas, kā arī mūsu pašu uzņēmuma darbinieki, kuriem varēsiet uzdot visus neskaidros un interesējušos jautājumus par bioloģiskajām notekūdeņu attīrīšanas iekārtām, sūknētavām, kompresoriem un citiem uzņēmuma produktiem.

  Turpmāk šajā sadaļā varēsiet iepazīties ar jaunāko informāciju par bioloģiskajām notekūdeņu attīrīšanas iekārtām, un citiem ar uzņēmuma saistītajiem jaunumiem un aktivitātēm.

  Sveicināti!

  2013-01-15 16:47:31

  Esiet sveicināti August Latvia jaunumu un ziņu sadaļā! Šeit turpmāk publicēsim jaunākas ziņas notekūdeņu bioloģiskās attīrīšanas jomā kā arī ziņas par citiem saistītiem tematiem.